Péče o tělo na podzim a v zimě

sunblock-1461397_1920
Zobrazit galerii
3 fotek
baby-203048_1280
Péče o tělo na podzim a v zimě
baby-203048_1280

children-704450_1920
Péče o tělo na podzim a v zimě
children-704450_1920

sunblock-1461397_1920
Péče o tělo na podzim a v zimě
sunblock-1461397_1920

Podzimní měsíce lákají k mnoha sportům, které jsou nám zapovězeny po celý rok. Bruslení, lyžování, běžkování, snowboarding nebo zimní turistika či sáňkování. Rozhodně se jedná o velmi zábavné a zdraví prospěšné činnosti. Jenomže venku je silný mráz, na horách i silné slunko a nepříjemný vítr, na silnicích velké množství soli a jiné faktory, které by nám mohly zimu pěkně pokazit.

Připravte se již doma

children-704450_1920

Než se vůbec vypravíte ven, měli byste při mrazivém anebo větrném počasí myslet hlavně na pokožku. Ta trpí opravdu velmi a je velmi choulostivá. Mužská pleť je sice o něco odolnější, než ta dámská, ale přesto je nutno o ni pečovat. Mezi část pleti, která je nejvíc ohrožena, se určitě řadí pleť v partiích obličeje. Základní péče je používání mastných krémů, které pleť vyživují a dodávají na pružnosti. Rozhodně krém použijte před a po – tedy před vyražením a po vyražení ven.

Nezapomínejme ale ani na rty. Samotné rty se dokážou chránit samy, ale použití pomády na rty, která je opět vyživuje a zvláčňuje, není na škodu. V horských oblastech se může hodit i pomáda na rty chránící před sluncem.

Chraňte si svou pleť

baby-203048_1280

Pokud zanedbáte péči a nepřipravili jste se dostatečně předem, může být pozdě. Ale není třeba se bát. Dbejte na to, aby veškerá možná pleť byla chráněna – na rukou rukavice, obličej si chraňte šálou nebo využijte i zimní kuklu. Pozor na prudké a zrádné horské slunce.

Dodržujte pitný režim, v zimě člověk nemá potřebu pít a poté se projeví dehydratace. Samotné suché rty jsou jejím znakem, ale to je již většinou pozdě a tělo je již mírně dehydratováno. Pokud se hýbeme a sportujeme, pijeme ještě více, než je doporučeno normálně v tomto období.

Nezapomeňte na rty

sunblock-1461397_1920

Po příchodu domů je třeba použít opět nějakou tu kosmetiku. Krém na ruce se může hodit, pomáda na rty nebo speciální vyživující gely. Nezapomínejme ani na vlasy, které trpí v zimě obzvlášť. Venku je chraňme pokrývkou hlavy. Pozor na vysušené sliznice, zapříčiňuje to sůl. Lze využít roztoky do nosu anebo dostatečně pít. Hodí se i nějaký multivitamin, který nám dodá potřebné vitaminy.

Chráníte svou pleť?

Jaroslav Pšeničný

Milovník cestování, kvalitního jídla, sportu a nevšedních zážitků. Hračička, kterého baví moderní technologie stejně jako stavebnice Lego. Zastánce názoru, že člověk by na sobě měl neustále pracovat. Požitkář.

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>