5 nejlepších luxusních SUV letošního roku. Které je vaším vítězem?

Které SUV je to nejlepší?

Automobily segmentu SUV zažívají v posledních letech až neuvěřitelný rozmach. Je to pochopitelné. Tyto automobily se dostaly do obliby zákazníků především díky vysoké míře bezpečnosti, praktičnosti i jízdním a terénním vlastnostem. Na světě prakticky neexistuje automobilka, která by se jejich potenciálu nesnažila využít. Vybrat v tomto nepřeberném množství ten nejlepší vůz je skutečně obtížné. Proto vám přinášíme zúžený výběr pěti nejlepších vozů SUV na současném trhu.

5) Land Rover Range Rover

rr17mysvadexterior10081604

Tato britská legenda se světu představila již v roce 1970. Od té doby platí Range Rover za ztělesnění toho, co člověk od luxusního SUV očekává. Range Rover nabízí líbivý a nestárnoucí design. V interiéru zaujme překvapivou prostorností a pohodlím. V terénu nebo na zasněžené silnici zas oslní svými terénními vlohy, které britští inženýři zdokonalují více než 45 let.

4) Mercedes-Benz GLS

mercedes-benz-gls_x166_wallpaper_02_1920x1200_09-2015

Na poli velkých SUV je automobilka s trojcípou hvězdou ve znaku zastoupena luxusním modelem GLS. Ten prošel v loňském roce rozsáhlou designovou modernizací, která velkému SUV vdechla mnohem sportovnější vizáž. V interiéru se zákazníci Mercedesu dočkají pravé kůže, leštěného hliníku a dalších prémiových materiálů. Ačkoli se může GLS zdát jako velký a těžký nemotora, dokáže překvapit svými terénními schopnostmi. Pokud vezmeme v úvahu i jeho prostornost, máme zde dalšího žhavého kandidáta pro cestu na hory.

3) Jaguar F-Pace

f-pace

Boom segmentu SUV se nevyhnul ani prémiovým značkám. V posledních několika letech jsme tak měli možnost sledovat premiéru nových SUV od značek, které se primárně věnují stavbě sportovních vozů či luxusních limuzín. Jednou z nich je i novinka z dílny Jaguaru – F-Pace. Ta zaujme především svým osobitým designem a sebevědomým jízdním projevem.

2) Maserati Levante

medium-6282-maseratilevanteoffroad83-2016

Po dlouhých letech testování a vývoje představilo italské Maserati v letošním roce svou prvotinu na poli SUV. Levante upoutá především svým agresivním pohledem, který navazuje na designový jazyk, jenž automobilka s Poseidonovým trojzubcem ve znaku aplikuje i na modely Ghibli a Quatroporte. Toto ztělesnění italského designu se možná svou praktičností nedokáže vyrovnat předchozím SUV na našem seznamu. Můžeme vám ale zaručit, že díky Levante se stanete králem stylu v lyžařském středisku.

1)     Bentley Bentayga

bentayga-diesel-02

Je vám Maserati, Jaguar, Mercedes a Mercedes stále málo? Toužíte po extrémním luxusu a vysokém výkonu? Pak je Bentley Bentayga vůz právě pro vás. Tato katedrála luxusu je díky svému výkonu 608 koňských sil nejvýkonnější a díky ceně 5,8 milionu korun i suverénně nejdražší SUV na světe. Bentley navíc prohlašuje, že Bentayga je až překvapivě schopná v terénu. Máte-li několik milionů navíc, lepší SUV k cestě za lyžováním rozhodně jen tak nenajdete.

Petr Mika

Redaktor

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>