Revoluční CNOFFS, kteří vznikli z lenosti

CNOFFS.

 

To jsou čtyři mladí muži, kteří se rozhodli vyrábět revoluční knoflíky. Proč zrovna revoluční, když knoflíky existují už tisíce let? Oproti obvyklým knoflíkům totiž nebudete potřebovat nůžky, jehlu, nit a ani nápomocnou přítelkyni, která by vám ten knoflík přišila. Jmenují se CNOFFS (čti „knoffy“) a vznikli z lenosti.

cnoffs3

Záblesk inspirace

Prvotní nápad se zrodil před dvěma lety. V tu dobu Jiřího Rokoského napadlo, jak úžasné by bylo, kdyby se knoflíky na jeho saku daly jednoduše vyměnit za jiné a tahle myšlenka ho provázela ještě několik dní poté. Proto nelenil a podělil se o ni se svými třemi přáteli. Těm se ten nápad tak zalíbil, že se spolu hned pustili do práce. Je tedy možné, že celý projekt vznikl z určité lenosti, protože se ani jednomu z nich už nechtělo jezdit kvůli odpadlému knoflíku přes půlku republiky. Proč? No aby jim ten knoflík nějaký ochotný příbuzný konečně přišil. 😉

cnoffs-tvurci

A tak se Jirka, Ondřej Tyleček, Libor Doplakal a jeho bratr Tomáš rozhodli, že dají vzniknout neobvyklému projektu s názvem CNOFFS. A nezastavil je ani nedostatek zkušeností. Dohnali to totiž svou snahou, originalitou, pozitivním přístupem a trpělivostí. Pro svou tvorbu se snaží kombinovat své schopnosti tak, aby co nejvíce činností zvládli bez pomoci „zvenčí“. A tak se nemůžeme divit, že se rázem z kluků stali střídavě modelové, grafici, kameramani, ekonomové a právníci.

Jak to funguje

cnoffs-how-it-works

Zajímá vás, jak se tedy /knoffy/ přidělávají, když ne klasickou formou? Stačí vzít do ruky miniaturní pin se špičkou,který procvaknete látkou tam, kde chcete Cnoff mít a pak ho jednoduše zašroubujete. Docela jednoduché, že?

Počátky podnikání

Většina lidí se do vlastního podnikání nepustí, protože na založení vlastní firmy nemají dostatečné množství peněz (nebo kuráže). Začátky podnikání bývají nejtěžší a kluci z Cnoffs se s tím rozhodli poprat po svém. A tak se pokusili sehnat peníze trošku jinak. Na pomoc si zavolali crowdfundingovou kampaň na webovém portálu Hithit.cz.

A jak to dopadlo?

Jejich plán vyšel na jedničku. Na jejich nápad se totiž nakonec složilo něco málo přes 200 lidí a kluci tak vybrali téměř 140 000 korun.

 

A co mají na své práci nejraději?

Podle jejich vlastních slov je to to, že mají od začátku do konce vše ve svých rukou a co je nejlepší, tak jakýkoli nápad se dá zrealizovat.

Ptáte se, jak je to možné?

Protože u Cnoffs není ničím omezeno množství tvarů ani designu. A tak si kluci mohou popustit uzdu fantazie a pořádně se na jejich knoflících vyřádit.

Co na ně říkáte Vy? Taky máte problém s přišíváním knoflíků? 😉

 

ZDROJ fotografií: oficiální FB, WEB

Kateřina

Nadšená cestovatelka, volnomyšlenkářka a milovnice bjj, která sní o dalším dobrodružství. A pokud zrovna nepíše nebo nechodí po horách s batohem na zádech, (nebo se neválí po tatami) tak se s dobrou knihou ráda zavrtá pod peřinu...

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>