Clarkson chystá novou show, zatímco BBC připravuje žalobu

Předčí Amazon BBC?

Pouze několik málo dnů nás dělí od prvního odvysílání první epizody dlouho očekávané show Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye. S blížícím se datem vypuštění nové show také sílí spekulace, jak se vůči této nové show postaví britská BBC. Ta totiž údajně chystá podat ihned po odvysílání první epizody žalobu na americký Amazon za krádež duševního vlastnictví.

the-grand-tour

Clarkson, Hammond a May. Ne nadarmo jsou tito britští motorističtí novináři a moderátoři označování jako „svatá trojice petrolheadů“. Po neslavném ukončení spolupráce mezi nimi a BBC bylo otázkou, která televize nakonec tuto trojici uloví. Nakonec po dlouhých vyjednávání podepsali moderátoři tříletý kontrakt s americkou společností Amazon, která bude jejich nový pořad vysílat na své platformě Amazon Prime. Za 3 roky natáčení (dva roky natáčení zbývají) má vzniknout 36 dílů nového pořadu. Celkový rozpočet této show se odhaduje na 250 milionů dolarů (6 250 000 Kč). Jediný díl tak vychází na sedm milionů dolarů. To to v porovnání s rozpočtem, který měl původní Top Gear sedmkrát tolik.

Nová show nebo okopírovaný Top Gear

Tento nový pořad ponese název The Grand Tour. Premiérový díl bude do světa vypuštěn již 18. listopadu. A právě v tento den má být britskou televizní stanicí BBC žaloba na Amazon. Je to vcelku pochopitelné. Jakmile se totiž vedle sebe na jednom místo objeví Clarkson, May a Hammond, první slovo, které každého napadne je Top Gear. Již z trailerů, které byly uvolněny je podobnost s původním britským pořadem očividná.

Jeremy Clarkson v jednom z rozhovorů dokonce prozradil, že BBC již Amazonu zakázala používat v nové show několik prvků, typických pro Top Gear. Mezi ně patří například rozhovory s celebritami, které následně zajíždí rychlá kola na okruhu. Mezi zakázané prvky ale patří i naprosté absurdity jako psaní černou fixou na tabuli nebo hláška „oh cock“, kterou používal James May od počátku svého účinkování v Top Gearu.

Petr Mika

Redaktor

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>