Italská šílenost pro Japonce! To je Ferrari J50

Ferrari slaví japonské výročí

Slyšeli jste někdy o malém oddělení uvnitř Ferrari s názvem Ferrari Special Projects? Pravděpodobně ne, přitom se jedná o jednu z nejdůležitějších divizí Ferrari, která rok co rok připravuje ty nejexkluzivnější automobilové lahůdky.
Posledním výtvorem FSP je úchvatný kabriolet s karoserií targa, nesoucí označení J50. Tento futuristicky vyhlížející supersport byl speciálně navržen pro japonský trh a má za úkol sloužit jako připomínka padesátiletého výročí působení automobilky z Maranella na japonském trhu.

j50d
Inspirace budoucností i minulostí

Při pohledu na futuristický design vozu je jasné, že se bude po japonských velkoměstech pohybovat jako ryba ve vodě a dokáže zaujmout každého kolemjdoucího. Ačkoli se Ferrari snažilo design vozu nasměrovat co nejvíce do budoucnosti, přesně tak jak má japonská kultura ve zvyku, nevyhnuli se italští designeři inspiraci z minulosti. Na přední části vozu je velice patrná je například inspirace u modelu 550 Barchette.

j50e
488 GTB v novém kabátě a vyšším výkonem

Při pohledu na avantgardní vizáž vozu by asi jen málokdo hádal, že základ vozu tvoří model 488 GTB. To nám napovídají pouze průduchy, umístěné za dveřmi, které jsou tolik typické pro model 488 GTB. Pokud byste ani po této nápovědě nedovedli odhadnout na základě kterého vozu je J50 postavené, stačí nahlédnout do interiéru. Ten se totiž prakticky nezměnil. Co se ovšem změnilo je motor. Tedy respektive jeho výkon. V útrobách vozu sice stále burácí dvakrát přeplňovaná „vé osmička“ o objemu 3,9 litru. Namísto 670 koní mu ale dali motoráři Ferrari do vínku hned 690 koňských sil.
Pokud se vám tento stroj zalíbil, musíme vás zklamat. J50 vznikne totiž jen v 10 exemplářích, které jsou již dávno vyprodány. Každý vůz je totiž vyráběn speciálně dle přání svého budoucího majitele.

Petr Mika

Redaktor

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>