Jak procestovat svět s poloprázdnou kapsou

Spousta lidí si stále myslí, že cestování musí být drahé a tak, že si jej mohou dovolit jen ti „vyvolení“. To je však jeden z těch největších omylů, které si vesele bloudí internetem. Rádi vám vysvětlíme, proč. Dali jsme proto dohromady základní rady, jak procestovat svět s holým zadkem poloprázdnou kapsou. 

pexels-photo-132967

Koruna ke korunce

 

I need a dollar dollar, dollar is what I need…

Hned na úvod si musíme říct, že úplně zadarmo to bohužel nepůjde. Pokud tedy nemáte v plánu po celou dobu stanovat, jíst jen to, co si sami ulovíte a pohybovat se z bodu A do bodu B jen za pomoci vašeho zkušeného stopujícího palce. Začněte si proto dávat každý den nějakou tu penízku bokem do prasátka (nebo přestaňte kouřit) a uvidíte, že za chvíli budete o mnoho bohatší. 

Na to, kam a kdy jedete, záleží

Pokud už máte našetřený nějaký ten malý obnos, tak nastává čas na to, ujasnit si, kam chcete jet. Jestli vás to táhne za sluníčkem a krásnou přírodou, tak je dobré zvážit, jestli není v tuto chvíli moudřejší vydat se místo do Ameriky spíše na opačnou stranu – do Asie. Život tam totiž bývá mnohem levnější (alespoň pro nás Čechy) a tak si budete moci malinko vyhodit z kopýtka a třeba si i udělat ten potápěčský kurz, který jste tak dlouho chtěli…

pexels-photo-12

Snažte se vyhnout hlavní turistické sezóně. Za prvé si místo mnohem více užije, protože všude kolem nebudou davy turistů s fotoaparáty a pak taky i místní bývají v jinou dobu otevřenější a o cenách se dá často smlouvat.

pexels-photo-24111

Koupě letenky a doprava

Pokud nechcete utratit majlant, tak se nějakému tomu „domácímu úkolu“ přece jen nevyhnete. A proto budete muset trošku pohledat. Zaměřte se na chyby v tarifech leteckých společností. Pomoci vám v tom může například cestovatelská stránka www.cestujlevne.com. Pokud však chcete zapátrat sami, tady jsou nějaké tipy:

mountains-nature-sunny-bridge

Co se týče dopravy, tak není lepší volba, než používání té veřejné. Ušetříte a navíc se můžete seznámit se spoustou zajímavých lidí. (Kteří vás pak třeba pozvou na čaj a sušenku 😉 )

Kde ulehnout a jak je to s jídlem

Nevadí vám přespávat u cizích lidí na gauči/zemi/v posteli? Skvěle! Díky Couchsurfingu to nikdy nebylo snazší. Dalším tipem je pak možnost house sittingu/pet sittingu, kdy se vlastně budete starat o cizí domy/často i mazlíčky, když to jejich majitelé zrovna potřebují třeba kvůli jejich vlastní dovolené. Mrknout se můžete třeba na www.trustedhousesitters.com.

pexels-photo-41123

Co se týče stravy, tak vždycky se vyplatí, pokud budete následovat místní – ti mají totiž už většinou v oku, co je kde levné a zároveň kvalitní.

 

Kateřina

Nadšená cestovatelka, volnomyšlenkářka a milovnice bjj, která sní o dalším dobrodružství. A pokud zrovna nepíše nebo nechodí po horách s batohem na zádech, (nebo se neválí po tatami) tak se s dobrou knihou ráda zavrtá pod peřinu...

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>