Jak si užít víkend naplno (jako manažeři)

home-1822424_1920
Zobrazit galerii
3 fotek
break-1736072_1280
Jak si užít víkend naplno (jako manažeři)
break-1736072_1280

girl-1733352_1920
Jak si užít víkend naplno (jako manažeři)
girl-1733352_1920

home-1822424_1920
Jak si užít víkend naplno (jako manažeři)
home-1822424_1920

Těšíte se na vytoužený víkend celý týden a najednou se v sobotu probudíte, den je pryč a neděle jako by se ani nepočítala? Udělejte si víkend ve stylu manažerů a uvidíte, že si jej užijete naplno a přitom si odpočinete.

Základem je harmonogram

break-1736072_1280

Víkend přímo svádí k tomu, abychom dospali hodiny z týdne a vstávali nejlépe kolem poledne. Bohužel jak je i vědecky dokázáno, to co přes týden nenaspíte, to přes víkend nedoženete. Ideální je vstávat přibližně ve stejný čas jako do práce nebo o hodinu či dvě později. Má to několik výhod. Tělo nevypadne z pravidelného režimu, dále nebudete zbytečně přespalí a hlavně získáte i potřebný čas.

Jak začít víkendové ráno s energií? Rozhodně nezapomínejte na snídani, která tvoří základ dne. Pokud za sebou máte náročnou noc, vyplatí se upravit stravu podle předešlých skutečností. Jinak je ideální snídaní určitě vhodný poměr sacharidů, bílkovin a dostatek tekutin. Sypané cereálie bez cukru se sušeným ovocem, mlékem nebo jogurtem je dobrý tip.

Hýbejte se

girl-1733352_1920

Dopoledne je skvělé pro nějakou aktivitu. Víte, že potřebujete udělat nějaké povinnosti? Dopoledne máte nejvíc energie a nejvíc času. Vrhněte se na to. Chcete jít sportovat? Určitě to zkuste do oběda. Jakmile si splníte takto nastavený cíl již dopoledne, otevírá se před vámi celé odpoledne a volný večer. Vhodný pro relaxaci, čtení, ale i další aktivity, čas s přáteli a jiné. Není to skvělé?

Dostatek pohybu je důležitý i pro vnitřní rovnováhu. Přes týden většinou vyčerpáte svou psychiku natolik, že potřebuje restart. Zapomeňte na válení u televize, ale hýbejte se.

Co v neděli?

home-1822424_1920

Neděle je nejčastějším dnem, kdy si většina dělá volný den. Je to tak. Pokud se chceme inspirovat u vrcholových manažerů, naplánujte si povinnosti zase na dopoledne nebo je rozdělte na kratší úseky a potom si najděte čas na absolutní klid. Odpočiňte si. Večer si naplánujte diář na další týden a uvidíte, že po takovém víkendu budete plní energie a hlavně efektivnější.

Dovedete si užít víkend naplno nebo svádíte boj s časem?

Jaroslav Pšeničný

Milovník cestování, kvalitního jídla, sportu a nevšedních zážitků. Hračička, kterého baví moderní technologie stejně jako stavebnice Lego. Zastánce názoru, že člověk by na sobě měl neustále pracovat. Požitkář.

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>