Jak zformovat tělo pomocí stravy

salad-1812349_1920
Zobrazit galerii
3 fotek
cream-cheese-181528_1920
Jak zformovat tělo pomocí stravy
cream-cheese-181528_1920

salad-1786313_1920
Jak zformovat tělo pomocí stravy
salad-1786313_1920

salad-1812349_1920
Jak zformovat tělo pomocí stravy
salad-1812349_1920

Zdravý životní styl máme spojený s dostatkem pohybu a kvalitní stravou. Věděli jste, že více než 75% vlivu na naší postavu má strava a sport je pouhým doplňkem? Podívejme se na několik rad, jak snadno a rychle zformovat postavu pomocí stravy.

Zmenšete porce

salad-1786313_1920

Úbytek váhy, ale i centimetrů kolem pasu můžete vidět již za několik dní či týdnů pomocí tohoto snadného triku. Zmenšete své porce. Mnoho z nás konzumuje až příliš velké porce, kvůli kterým naše tělo získává přebytek kalorií a samozřejmě tato nespálená energie se ukládá. Nandejte si jídlo na menší talíř, jezte pomaleji a uvidíte změnu takřka ihned.

Přidejte vlákninu

Co kdybyste byli sytí, plní energie, ale snědli byste podstatně méně jídla? Ano, lze zmenšit porce, ale co když budete mít hlad? Přidejte vlákninu! Je to snadné. Přidejte do jídelníčku více zeleniny nebo si před každým jídlem dejte několik tablet vlákniny. Žaludek se zaplní, navíc si skvěle pročistíte tělo a nastartujete metabolismus a dostanete ze sebe více energie. A k tomu zhubnete.

cream-cheese-181528_1920

Zbavte se cukrů

Tip na ploché břicho! Zredukujte příjem cukrů. Aplikujte pravidlo, že ráno cukry nevadí, v poledne je hlídejte a večer si je zakažte úplně. Formování těla půjde jako po másle. Úbytek na váze uvidíte již za pár dní. Nebude to sice tuk, ale tělo se zbaví zadržované vody. Po několika týdnech uvidíte úbytek tuku v oblasti boků a břicha. Není to skvělé?

Nepřejídejte se

salad-1812349_1920

Dojídání a přejídání je zlozvyk naučený již v raném dětství. Již ve škole nebo i doma nás učili, abychom jídlo dojídali a nenechávali zbytky. Není lepší si jídlo rozdělit na menší porce a případně si přidat? Nepřejídejte se.

Zbavte se průmyslových jídel

Brambůrky, sladkosti, limonády, ale i mražená pizza nebo jídlo z fast foodů. Nedívejme se na ně jako na nutně výživově špatná jídla. Co jim ale nelze vytknout je vysoký obsah cukrů a soli. Sůl drží v našem těle vodu, zpomaluje metabolismus a zvyšuje riziko civilizačních chorob. Zbavte se soli a cukru a zbavíte se kil.

Jaké tipy na zformování postavy máte vy?

Jaroslav Pšeničný

Milovník cestování, kvalitního jídla, sportu a nevšedních zážitků. Hračička, kterého baví moderní technologie stejně jako stavebnice Lego. Zastánce názoru, že člověk by na sobě měl neustále pracovat. Požitkář.

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>