Jan Lidmaňský, novinář a hodinkový guru

Jméno Jan Lidmaňský je známé pravděpodobně málokomu. Přesto se jedná o osobnost, která svým způsobem nahlíží do světového hodinářského průmyslu a zlehka se podílí i na tom českém. Jakým způsobem v oblasti kvalitních hodinek může přispívat společnosti a proč se jedná o zcela výjimečnou osobnost?

Zjev někdy klame

Kdybyste Honzu potkali na ulici, pravděpodobně byste se za ním ani neotočili. A kdyby vám někdo řekl, že patří mezi specialisty v oblasti hodinářství, zaťukali byste mu na čelo. Jan Lidmaňský rozhodně nemá zapotřebí prezentovat se jako expert po vzhledové stránce. Oblek proto rozhodně nečekejte. Obvykle jej potkáte především v pohodlných maskáčích a tričku některé z oblíbených metalových kapel. Na charismatu mu své dodají dlouhé vlasy stažené do ohonu a neupravená bradka.

Jan Lidmaňský je výrazný postava českého hodinářství i žurnalistiky.

Člověk, který se vyzná

I přes neformální oblečení a ležérní módní styl je odborníky brán za váženou osobnost. Často internet zahlcuje svými články o hodinkách a rád přispívá do speciálních fór. K největším zajímavostem na jeho osobu pravděpodobně patří, že je jediným člověkem v zemi, který je oprávněn složit hodinky značky Jaeger-LeCoultre, a to nejsložitější modely s  tourbillonem. Rád se zapojuje do veřejných akcí, známý je také jako hlavní pořadatel výstavy ,,600 let orloje“ anebo ,,Umění řemesla hodinářského“.

Unsplash / Pixabay

Česko o něj přišlo!

Není pochyb, že je nejen pro náš stát, ale pro zbytek Evropy předně se Švýcarskem, obrovským přínosem. Dnes už jej ale v našich končinách nenajdeme. Před pár lety se společně s manželkou přestěhoval na Nový Zéland.

kgorz / Pixabay

Co myslíte? Neměl zůstat?

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>