Keezel aneb jak na bezpečný internet

Pracujete s citlivými údaji a rádi se připojujete k free wi-fi? Často cestujete kvůli práci do zahraničí a být bez internetu si nemůžete dovolit? Hackeři číhají všude a nezaheslované sítě jsou pro ně výzvou. Jak se tedy bránit na otevřeném internetu v případě, kdy disponujete osobními informacemi nebo se potřebujete připojit v zahraničí?

Keezel dokáže vytvořit virtuální privátní síť.

VPN sítě by měly být samozřejmostí

Tématiku VPN zná dnes téměř každý. Jedná se o zkratku virtuální privátní sítě, která kolem volně přístupné wi-fi dokáže vytvořit ochranou bublinu, což přispěje k prevenci případného napadení tím, že zašifruje veškerá připojení přístrojů, které se k ní přihlásily. V podstatě se jedná o druh velice účinné kamufláže před internetovými čmuchaly, jejíž služby by měl využívat každý anebo alespoň minimálně ten, který nějakým způsobem nakládá s osobními informacemi.

PublicDomainPictures / Pixabay

Zařízení, které si schováte do tašky

Jedná se malé zařízení, které některým může připomínat bezdrátovou myš. Jednoduše jej schováte i do menší tašky. Když jej ale vyndáte, zapnete a spárujete např. s notebookem či tabletem, vaše připojení k free wi-fi se automaticky zašifruje a stane se i pro nejlepším hackery prakticky neoblomným. Perfektní je, že ke Keezel můžete připojit nespočet zařízení, která budou taktéž chráněna prostřednictvím vytvořené VPN. Prozatím je navíc Keezel jediný bezdrátový a přenosný přístroj svého druhu.

FirmBee / Pixabay

Prohlížejte nepřístupné weby

Často se vyskytne problém, že se v zahraničí nemůžete podívat na oblíbený web anebo třeba na některá videa na youtube, která jsou v určitých zemích zkrátka nedostupná či zakázaná. S šifrováním to ale Keezel zkrátka umí. Během pár minut odblokuje přístup a vy si můžete bez problému surfovat dál.

StartupStockPhotos / Pixabay

A co říkáte na Keezel vy?

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>