Kouzlo ostrovů aneb 5 nejlepších světových rumů

Daiquiri
Zobrazit galerii
3 fotek
Kvalitní rum se pije samotný
Kouzlo ostrovů aneb 5 nejlepších světových rumů
cigar-1473697_1920

Kvalitní rum se pije samotný

Source: www.pixabay.com
Koktejl z rumu
Kouzlo ostrovů aneb 5 nejlepších světových rumů
cocktail-961412_1920

Koktejl z rumu

Source: www.pixabay.com
Daiquiri
Kouzlo ostrovů aneb 5 nejlepších světových rumů
passion-fruit-daiquiri-906099_1920

Daiquiri

Source: www.pixabay.com

Rum byl dlouhou dobu ve vyšší společnosti přehlížen, tato doba už je naštěstí pryč. V současnosti se těší renesanci hlavně díky pokrokovým lihovarům, které nabízejí tuto vysoce kvalitní pálenku vhodnou pro příjemné popíjení.

Jistě, můžete si rum umíchat do koktejlu jako je Piňa Colada nebo osvěžující Mojito, ale dnešní nejlepší rumy se pijí čisté.

Kvalitní rum se pije samotný
Kvalitní rum se pije samotný

Rumy, které se objevily v prestižním seznamu Gayot pokrývají širokou škálu cen, chuťových profilů a stáří (protože starší neznamená nutně lepší).

Rhum Barbancourt Special Reserve Five Star

Značku byla založena v polovině 19. století.  Je to rum vyráběný ve francouzském stylu, pro Haiti je pýchou a radostí. Je snadné pochopit, proč: destilovaný z čerstvé cukrové třtiny šťávy spíše než z melasy, nabízí sametový pocit v ústech, který jemně pokrývá chuť s vyváženou řadou vanilky, tmavého ovoce a zářivě oranžových příchutí.

Cruzan Single Barrel Rum

Se sídlem v St. Croix, na největším z amerických Panenských ostrovů, Cruzan Rum má hlubokou historii sahající více než 200 let. Jednotný Barrel Rum je Cruzan klasický vytvořený z různých historických rumů ve věku až 12 let, který dále zrál další rok v novém dubovém sudu. Tento rum ukazuje své stáří s počáteční vůní dubu, koření a kůže. Převážně sladká chuť je s diakritikou s tóny vanilky a celkové ovocnosti. Single Barrel Rum si můžete vychutnat čistý nebo smíšený v koktejlu.

Koktejl z rumu
Koktejl z rumu

Santa Teresa 1796

Santa Teresa 1796 je první rum na světě, který využívá metodu solera stárnutí, což je proces oblíbený u španělských tvůrců sherry. Vyrobeno je ze směsi mezi čtyřmi a 35 lety, je to venezuelský sušší rum ideální pro přímé popíjení. Vyznačuje se komplexními vůní vanilky, karamelu, třešní a banánu.

Phraya Deep Matured Gold Rum

Destilovaný, zraje, je míšen a balen v Thajsku. Zároveň je jediným asijským rumem vzatým na milost seznamu Gayot. Vyrábí se z cukrové třtiny pěstované v úrodné půdě oblasti Thajska Nakhon Pathom, rum má zřetelnou chuť se silnou kokosovou a citrusovou příchutí, doplňuje ji bohaté aroma lískových oříšků. Sladký chuťový profil je skvělý pro popíjení v daiquiri.

Plantation Rum Old Reserve 2001

Je to barbadoský rum, který svou chuťovou hloubkou uspokojí i ty nejnáročnější ochutnávače. Vykazuje lehké aroma ananasu a známku hrušky, následované náznaky vařeného banánu na jazyku. Sladké perníkové příchutě jsou vzdušné, ale sametově v cíli, tento rum je perfektním doplňkem k dezertům, jako jsou crème brûlée nebo vanilkový pudink.

Šárka Spáčilová

Zajímá se o běh, cestování, umění a dobré jídlo

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>