Nasajte atmosféru těch nejkrásnějších vánočních trhů

Pokud chcete na chvíli vypnout a užít si tu pravou vánoční atmosféru, tak přesně pro vás právě teď nastalo to nejkouzelnější období. Pomalu se totiž blíží čas adventu a tak se můžete vydat na některý z těch nejkrásnějších vánočních trhů, které Evropa nabízí.

christmas-market-540918_1280

 

Budapešť

Náměstí Vörösmart, patří mezi ty nejstarší zároveň i ty nejkrásnější vánoční trhy, které můžete v Evropě navštívit. Pro návštěvníky jsou otevřeny již od 11. Listopadu a těšit se můžete na ukázku tradiční lidové tvorby a nezapomenutelnou vůni svařeného vína či tradičního vrstveného dortu s ořechy, švestkami a mákem.

christmas-cookies-572399_1280

Děti si pak můžou vyzkoušet pečení perníčků nebo si s vámi zajít na brusle. V zimě totiž v Budapešti můžete najít jedno z největších městských kluzišť v Evropě.

Drážďany

Drážďany jsou rájem pro milovníky tradic. Od 24. Listopadu totiž můžete navštívit jedny z nejstarších trhů. Konaly se totiž již v roce 1434. Můžete si zde zajít koupit něco malého na památku – třeba tradičního malého kominíka ze sušených švestek, nebo se pokochejte výrobou lužických látek s modrotiskem.

Berlín

Jedny z nejlepších vánočních trhů můžete najít  u našich sousedů. Tam to totiž na vás tou pravou vánoční atmosférou dýchá z každého rohu.

berlin-563143_1280

V Německu máte na výběr až 60 vánočních trhů! Ty hlavní začínají už 21. Listopadu a letos se můžete těšit na jednu neobvyklou věc – „vyroste“ zde totiž vánoční pyramida, kterou ozdobí zhruba 5000 světel. Už dopředu vám můžeme slíbit, že to bude jedinečná podívaná.

Pokud si neumíte vánoční trhy představit bez pořádného kluziště, tak na náměstí na Alexanderplatz se můžete na bruslích vydovádět jedna radost.

Milovníci dobrého jídla by pak neměli zapomenout na vánoční trhy na náměstí Gendarmenmarkt.

weihnachts-zauber-563165_1280

 

Kodaň

Jestli však vám tradiční vánoční trhy nic moc neříkají, tak zkuste zajet do Kodaně. Jejich vánoční trhy se konají v nejstarším zábavním parku v Evropě. Už od 19. listopadu se proto můžete pokochat tradičním kodaňský porcelánem a užít si všudypřítomné horské dráhy nebo třeba ruské kolo. Krom toho si pak můžete zajít s dětmi zabruslit na zamrzlé jezero.

pair-596090_1280

 

Ať už se rozhodnete strávit advent na jakémkoli z vánočních trhů, tak doufáme, že to bude s těmi, které máte rádi. Právě to je přece to nejdůležitější vánoční poselství, nemyslíte?

Kateřina

Nadšená cestovatelka, volnomyšlenkářka a milovnice bjj, která sní o dalším dobrodružství. A pokud zrovna nepíše nebo nechodí po horách s batohem na zádech, (nebo se neválí po tatami) tak se s dobrou knihou ráda zavrtá pod peřinu...

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>