Nejlepší tipy, kde trávit Silvestr

fireworks-574739_1920
Zobrazit galerii
3 fotek
fireworks-574739_1920
Nejlepší tipy, kde trávit Silvestr
fireworks-574739_1920

sparklers-1563695_1920
Nejlepší tipy, kde trávit Silvestr
sparklers-1563695_1920

sylvester-1818861_1920
Nejlepší tipy, kde trávit Silvestr
sylvester-1818861_1920

Konec roku se velmi rychle blíží a každoročně vyvstává otázka, kde se vyplatí trávit Silvestr ať už s přáteli nebo v páru. Podívejme se na některé zajímavé tipy.

Tady určitě ne

sparklers-1563695_1920

Zapomeňte na destinace typu Paříž, Benátky nebo Londýn. Všechno to na obrázcích vypadá velmi romanticky, ale v těchto velmi žádaných destinacích počítejte s obrovským náporem lidí a značnými omezeními. Ta nejfrekventovanější místa (památky) jsou ohraničena a do těchto prostor se navíc můžete dostat jen bez alkoholu a zábavní pyrotechniky.

Tady určitě ano

sylvester-1818861_1920

Ani naše matička Praha není ideální, neboť sem míří obrovské množství cizinců a hlavně centrum je mnohdy dost nebezpečnou lokalitou. Skvělou alternativou je ale například Brno nebo Olomouc. Velká města, kde se nemusíte bát o nedostatek podniků a hlavně se zde budete cítit bezpečněji, bez tlačenic a atmosféru konce roku si lépe užijete.

Mimo město? Proč ne

fireworks-574739_1920

Takovým dalším snem a romantickou představou bývá Silvestr na horách. Nenajdete snad dražší období na našich i zahraničních horách během roku, jako na Silvestra. Zkuste se ale vyhnout známým střediskům a sáhněte například po Krušných horách, Jeseníkách nebo Beskydách. Ušetříte a mnohdy si užijete autentičtější atmosféru, než ve Špindlu.

Dobrým tipem může být i Silvestr ve vinném sklípku. Dostatek jídla, pití, skvělá hudba a kolem sebe přátelé v dobré náladě v jedinečném moravském sklípku. Co vy na to?

Kam vyrazit v zahraničí?

Kam na Silvestra do zahraničí? Velké metropole jsou vždy plné lidí, ale například Varšava, Bratislava, Vídeň, ale třeba i Budapešť nebo Mnichov. To vše jsou dostupná města, která mají skvělou atmosféru, strávený konec roku zde nemusí být tak předražený jako v jiných metropolích a navíc zde nehrozí riziko nějakých striktních omezení. Další možností je sbalit se a vyrazit k moři. Egypt, Kanárské ostrovy nebo Emiráty nejsou nijak finančně vzdálenou destinací. Kdo hledá exotiku, určitě musí sáhnout po Dominikánské republice, Kubě nebo Thajsku. Pohybujeme se však ve vyšší cenové hladině.

Kde budete trávit konec roku vy?

 

Jaroslav Pšeničný

Milovník cestování, kvalitního jídla, sportu a nevšedních zážitků. Hračička, kterého baví moderní technologie stejně jako stavebnice Lego. Zastánce názoru, že člověk by na sobě měl neustále pracovat. Požitkář.

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>