Největší chyby při běhu

Motivace běhu ve dvou.
Zobrazit galerii
3 fotek
Běhat lze i se psem.
Největší chyby při běhu
dog-1380198_1920

Běhat lze i se psem.

Motivace běhu ve dvou.
Největší chyby při běhu
runners-1517161_1920

Motivace běhu ve dvou.

Kvalitní obuv je základ.
Největší chyby při běhu
run-1342619_1920

Kvalitní obuv je základ.

Běh je úžasný sport a kdo si k němu dokáže vytvořit vřelý vztah, je to láska na celý život a do jisté míry i závislost. Často ale děláme mnoho chyb, které nás odrazují a běh znepříjemňují. Jaké to jsou?

Přeceníme síly

To je snad největší a přitom nejzbytečnější chyba. Říká se to vždy. Vzdálenost zvětšujeme postupně, síly nepřepínáme. Pokud začínáte, začněte stylem chvilka běh a chvilka svižné chůze (indiánský běh), poté přidávejte tempo, prodlužujte si každý běh třeba jen o desítky nebo stovky metrů. Vše má svůj čas a budete mít skvělou motivaci.

Běhat lze i se psem.
Běhat lze i se psem.

Doháníme kilometry

Nebyli jsme předchozí den běhat? Nevadí. Druhý den si dáme o to větší nálož. To je ale špatný přístup. Jednoduše se na to nesoustřeďme. Prostě jsme vynechali a pokračujeme, jako nic.

Najíme se a pořádně napijeme

Nejen před během bychom neměli jíst a zbytečně moc pít. Platí to i o ostatních sportech. Alespoň půl hodiny před se vyplatí nejíst. Vynechat je nutno i všechna těžká jídla. Chcete se cítit dobře a lehce nebo unaveně a znechuceně?

Kvalitní obuv je základ.
Kvalitní obuv je základ.

Špatně dýcháme

Je sice fajn mít puštěnou hudbu a měřit uběhnuté kilometry, ale k čemu, když se při běhu trápíme? Naučit se správně dýchat, to je absolutní základ. Nejen kvůli výkonu, ale hlavně kvůli dobrému pocitu.

Běháme nepravidelně

Věřte nebo ne, ale jeden běh týdně nikoho ještě nezachránil. Pokud to nekombinujeme s jiným sportem, nemá cenu běhat nepravidelně. Přináší to víc negativ, než pozitiv. Pravidelnost je základ.

Špatná obuv

Není nic horšího, než když to myslíme s během vážně, ale vybavíme se špatnou obuví. Ono sice není problém běhat v keckách nebo žabkách (extrém), ale co klenba nohy, co klouby, co záda? Správná obuv je základ. Volte obuv podle došlapu, terénu, vzdáleností, váhy a potřeb.

Motivace běhu ve dvou.

Pozitivní přístup

Ať už je to jak chce, měli bychom si běh užívat. Netrapme se přitom. Není to povinnost, ale radost. Pozitivní přístup pak z tohoto sportu dělá již zmiňovanou závislost.

Běháte pravidelně? S jakou chybou zápasíte vy?

Jaroslav Pšeničný

Milovník cestování, kvalitního jídla, sportu a nevšedních zážitků. Hračička, kterého baví moderní technologie stejně jako stavebnice Lego. Zastánce názoru, že člověk by na sobě měl neustále pracovat. Požitkář.

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>