Po stopách nejnebezpečnější stezky Číny až na posvátnou horu

Každý alespoň jednou zatoužil po troše toho dobrodružství. Pokud tedy chcete i vy zažít dechberoucí zážitek, na který jen tak nezapomenete, zkuste se vydat po stopách té nejnebezpečnější stezky Číny. Zavede vás totiž krkolomnou cestičkou až na posvátnou horu.

hora3
http://vivalifestyleandtravel.com/

Nic pro ty, co trpí závratí

Pokud však trpíte závratí i při vykouknutí z okna, pak by vám následující řádky nemusely udělat dobře. Stezka na čínské hoře Chua-Šan (Květinová hora) je opravdu vhodná jen pro ostřílené turisty. Tady už jde totiž o život. Mezi pádem do tisíc stop hluboké propasti vás totiž bude dělit jen pár dřevěných lávek a kusy železa.

Nebezpečnou stezku vytvořili v průběhu sta let poutníci a mniši. O bezpečnosti konstrukce tedy nemůže být vůbec řeč, vzhledem k tomu, že většina byla vytvořená naprostými laiky. 

hora2
http://vivalifestyleandtravel.com/

Již samotné názvy některých částí horské stezky (Sráz tisíce stop, Hřbet černého draka, Štěrbina sta stop…)  ve vás nejspíš vyvolají nepříjemné pocity. Avšak na ty, kteří nebezpečnou ferratu pokoří, čeká sladká odměna.

Neuvěřitelný výhled do okolní krajiny a možnost prohlédnout si taoistické chrámy, které se na vrcholu nacházejí.

hora4
http://vivalifestyleandtravel.com/

 

Občas se přihodí i nehoda

Nejdříve ze všeho však musíte překonat 90 stupňové schody, kluzké řetězy a Prknovou cestu. Ta dostala opravdu příznačné jméno. Je totiž tvořená laťkami, které jsou úzké jako vaše chodidlo. Navíc vzhledem k tomu, že se budete nacházet několik tisíc stop nad zemí a pod vámi bude divoce burácet Žlutá řeka, tak není divu, že se občas nějaká ta nehoda přihodí…

hora1
http://vivalifestyleandtravel.com/

Záleží tady především na zručnosti, psychické odolnosti a  trpělivosti. 

Tajemství magické hory

 

Chua – Šan je považovaná za magickou horu. Má celkem 5 vrcholů, které svým tvarem připomínají květinu – odtud tedy pravděpodobně získala i své jméno. Už od pradávna zde sídlily taoistické kláštery a svatyně a tak se na konci své pouti na toto svaté místo, můžete posilnit výborným černým čajem.

 

Nebo si jen tak v klidu zameditovat. Ono… těch turistů tam totiž jistě moc nebude. Přece jen zdolat něco takového, to chce pořádnou dávku odvahy.

Kateřina

Nadšená cestovatelka, volnomyšlenkářka a milovnice bjj, která sní o dalším dobrodružství. A pokud zrovna nepíše nebo nechodí po horách s batohem na zádech, (nebo se neválí po tatami) tak se s dobrou knihou ráda zavrtá pod peřinu...

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>