Rolex představil novou generaci „prezidentských hodinek“ Day-Date

Rolex Day-Date CALIBRE 3255
Zobrazit galerii
3 fotek
Rolex Day-Date CALIBRE 3255
Rolex představil novou generaci „prezidentských hodinek“ Day-Date
CALIBRE 3255

Rolex Day-Date CALIBRE 3255

Rolex Day_Date_36
Rolex představil novou generaci „prezidentských hodinek“ Day-Date
Rolex Day_Date_36

Rolex Day_Date_40
Rolex představil novou generaci „prezidentských hodinek“ Day-Date
Rolex Day_Date_40

Legenda Rolex přichází ve zcela novém provedení

Legendární hodinky Rolex Oyster Perpetual Day-Date, jejichž první představený model slaví letos 60 let, vstupují do nové éry. Společnost Rolex uvádí model Oyster Perpetual Day-Date 40 vybavený novým strojkem – kalibrem 3255.

Srdcem nových luxusních hodinek Oyster Perpetual Day-Date 40 je jejich inovovaný strojek, který nese označení 3255. Vývoj tohoto chronometru vzala společnost Rolex skutečně od základu – přepracováno bylo 90 % všech jeho součástí. Výsledkem je kalibr, který dvojnásobně převyšuje nároky na přesnost stanovené oficiálním švýcarským institutem pro testování chronometrů (COSC). Pečlivé testy prokázaly udržení denní variace přesnosti v rozpětí +/- 2 vteřiny. Nový, oficiálními institucemi dosud nestanovený certifikát přesnosti byl označen jako Rolex Superlative Chronometer Certification (RSCC) a dokládá ho zelená pečeť dodávaná ke každému kusu hodinek Day-Date 40.

Zásadní novinkou zapracovanou do nového in house strojku je patent zvaný Chronergy, který přispěl ke zvýšené účinnosti celého kalibru. Použitím speciálního parachromového vlásku ze slitiny niobu a zirkonia se chronometr 3255 stal odolným proti magnetismu a oproti hodinkám využívajícím tradiční vlásek je až desetinásobně přesnější při změnách teplot. V novém strojku bylo použito celkem 14 patentů, které společně zajišťují rezervu chodu až 70 hodin, lepší odolnost vůči otřesům a vyšší spolehlivost.

„Z uvedení nových modelů s kalibrem 3255, kde je inovace skryta de-facto v milimetrech, máme nesmírnou radost. Hodinky z řady Day-Date jsou pro Rolex totiž jedny z nejikoničtějších“, uvádí mistr hodinář Vladimír Bechyně.

Přesné jak švýcarské hodinky. Doslova.

Testování těchto hodinek neprobíhá tradičním způsobem, kdy se přesnost ověřuje na samotném hodinovém strojku. V případě modelu Oyster Perpetual Day-Date 40 probíhají testy až na zkompletovaném výrobku, což zajišťuje ty nejpřesnější výsledky dosažené v reálných podmínkách.

Nekompromisně luxusní provedení

Hodinky Rolex Oyster Perpetual Day-Date 40 jsou zasazeny do luxusního pouzdra z platiny nebo žlutého či růžového 18karátového zlata vyráběného ve vlastních slévárnách firmy Rolex s odpovídajícím náramkem z drahých kovů. Design náramku pro „prezidentské hodinky“ s korunkou Rolex byl vytvořen již v roce 1956 a dodnes si zachovává své specifické znaky a provedení. Výjimečnost nové generace hodinek zrcadlí také číselník, který nese typické rysy hodinek Day-Date. U hodinek Rolex Oyster Perpetual Day-Date 40 číselník dokonale ladí s pouzdrem a k dispozici je v několika provedeních – zlaté, stříbrné, ledově modré a černé barvě.

Typické znaky hodinek Day-Date zachovány

Hodinky Rolex Day-Date jsou na první pohled rozeznatelné třemi specifickými znaky. Prvním je ukazatel pořadí dne v kalendářním měsíci na pozici 3, který následně převzala řada výrobců. Nad tímto polem je do safírového sklíčka zakomponována Kyklopova čočka, která zajišťuje dobrou viditelnost tohoto údaje. Je druhým rozpoznávacím rysem. Třetím, nejvýraznějším znakem hodinek Day-Date, je způsob zobrazení dne v týdnu na pozici 12. Rolex dodává hodinky s názvy dnů v celkem 26 světových jazycích. Patentovaný mechanismus, který posune oba časové údaje přesně o půlnoci o jednu pozici vpřed během několika tisícin vteřiny. Je označován jako „půlnoční zázrak“.

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>