Rugby jako sport pro pořádné chlapy

Rugby obvykle nepatří ke sportům, které by většina Čechů nějak výrazně brala v potaz. Tento sport je oblíbený především v zahraničí a skýtá plno zajímavých faktů. Jaká jsou jeho pravidla a z čeho vychází? Může hrát rugby každý anebo k tomu potřebujete pořádnou muskulaturu?

Rugby není hra pro třasořítky.

Původ klasického rugby

Většina lidí, která o tomto sportu něco málo slyšela, si jej velice mylně spojuje s Amerikou. S tou ale ve skutečnosti nemá téměř nic společného. Jeho historie totiž začíná v 19. století v Anglii. Brity pravděpodobně přestalo bavit kopání do míče, a tak vymysleli hru, při které je povoleno a navíc i požadováno běžet s míčem v ruce. Ve své podstatě si ale rugby nese výrazné prvky fotbalu a na jeho pravidlech si také zakládá.

laurabodenschatz / Pixabay

Jak se hraje rugby

Jak již bylo řečeno, pravidla vychází převážně z fotbalu. Hráči se snaží hodit míč do brány spoluhráče, a to pokud možno, co nejvíce to jde. Třebaže princip zůstává vždy stejný, obvykle se mění sestava hráčů. Proč hru v Česku je typických především 15 hráčů na každé straně. V jiných zemích se ale počet může lišit. Setkat se můžeme i se třinácti anebo třeba pouze se sedmi hráči. Jedná se o sport, který je oblíbený nejen v Anglii, ale i Francii, Jihoafrické republice anebo na Novém Zélandu.

skeeze / Pixabay

Pořádná korba!

Správný rugbista není žádné tintítko. Jedná se drsnější sport, pro který je kondice nutná. Průměrná váha hráčů se tedy pohybuje mezi 90-110 kily. Typické jsou pro rugby také speciální jockstrapy, které v ČR nabízí především e-shop DMXDEAR.

A jak se rugby líbí vám?

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>