S Oris Carl Brashear se můžete potápět za 81 000

Ve světě hodinářství najdeme plno modelů, které se odráží od významných událostí anebo naopak osobností. Oris Carl Brashear rozhodně nebude výjimkou, jak již některým mohlo ze samotného názvu dojít. V čem se liší od ostatních a za jakým účelem byla vytvořena nová limitovaná edice?

Hodinky Oris nejsou jako každé druhé.

Výběr materiálu Oris Carl Brashear

Třebaže mají hodinky stříbrný zadní kryt, materiál, který na modelu nejvíce dominuje, je přesto bronz. Vybrán byl především díky dvěma základním faktům. V prvé řadě především proto, že se jedná o látku, na které je po nějaké době vidět přirozené stárnutí, což může znít neprakticky. Pro tentokrát to ovšem splnilo svůj účel. Druhým důvodem je to, že byl kdysi bronz využíván pro výrobu helem pro potápěče, což výrobcům při vytváření této kolekce hrálo symbolicky do karet.

Design v zemitých tónech

Bronzových prvků si můžeme všimnout i na samotném ciferníku, přesněji tedy na číslech a ručičkách, které jsou na tmavě modrém podkladu o to výraznější. Pásek z kvalitní hnědé kůže prošívaný bílou nití pak nad celým modelem vytváří pomyslnou tečku.

Hodinky Oris jsou potápěčské.

Nápadité věnování

Potápěčské hodinky v limitované edici jsou věnované muži, jehož jméno již můžeme znát ze samotného názvu. Carl Brashear byl první Afroameričan, který získal proslulý titul Master Diver. V 50. letech minulého století absolvoval potápěčský program amerického námořnictva. O několik let později přišel o nohu, díky čemuž už nebyl souzen pouze na základě barvy pleti, ale i svého postižení. Kariéru přesto neukončil.

A co říkáte na nové Orisky vy?

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>