Škodovce konečně „narostly koule“, co pro nás chystá?

Jsou časy nudných škodovek pryč?

Od svého vstupu pod křídla koncernu Volkswagen platí mladoboleslavská automobilka spíš za konzervativního výrobce automobilů. Nejodvážnějším vozem Škody se v posledních letech stala Octavia RS, která se stejně v porovnání s konkurencí drží dost při zemi. Nemusí tomu tak být na dlouho.

S příchodem velkolepého SUV Škoda Kodiaq ohlašuje tuzemská automobilka zcela novou éru své existence. Pod tímto tvrzením všichni očekávali náznak velkého rozšíření portfolia Škody, co se týče vozů segmentu SUV. Jak se zdá, to bude pouze jedna část novinek, které Škoda do budoucna chystá.

Superba RS se možná skutečně dočkáme! Jak je na tom Kodiaq?

Prvním zajímavým počinem Škody se může stát dlouho očekávaný Superb RS. O jeho příchodu se spekuluje již od uvedení Superbu třetí generace na trh a není tajemstvím, že vedení automobilky, již dobu o ostrém Superbu vážně uvažuje. Stejně tak se v zákulisí horlivě diskutuje na téma Kodiaq RS. Stejně jako v případě Superbu je jisté, že Kodiaq dorazí v atraktivní variantě Sportline. O jeho opravdu ostré verzi RS se bude ale rovněž jako v případě Superbu dlouhou diskutovat.

Škodovka touží po pick-upu!

skkopi20_57d6ebcf6548e

Pravděpodobně největším překvapením pro všechny je, že Škoda doopravdy zvažuje stavbu automobilu na bázi Kodiaqu ve verzi PICK-UP! To potvrdil Werner Eichhorn, šéf marketingu a prodejů Škody. Ten se nechal slyšet, že Škoda v současné době analyzuje celosvětový trh s pick-upy a zkoumá své možnosti na tomto, pro ní, doposud neprobádaném území.

To, že se Škoda zajímá o trh užitkových vozů je poměrně pochopitelný. Mladoboleslavští se dlouhodobě snaží hledat příležitosti, jak co nejefektivněji rozšířit své výrobní portfolio. Trh s pick-upy přitom může znamenat velkou naději. V současné době se do stavby užitkových vozů pouští stále větší množství automobilek, počínaje Renaultem, PSA, Hyundai a prémiovým Mercedesem konče.

Petr Mika

Redaktor

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>