Tajuplné Borneo

Taky vás už unavují nekonečné pláže plné turistů, teplé moře a „sladké“ nicnedělání? Malajské Borneo vás okouzlí mnoha neuvěřitelně dech beroucími místy. Budete se moci prodírat divokou džungli, skotačit mezi orangutany, obdivovat žulové vrcholy a tak Malajsie pro většinu turistů představuje ideální mix vůní a chutí. Nechte se proto zlákat a objevte s námi, jak tajuplné Borneo ve skutečnosti je.

 

borneo4
Borneo samotné je třetím největším ostrovem na světě a je rozdělen mezi státy Malajsie, Brunej a Indonésie.

Taman Negara – prales, kde to žije

Můžete zde nalézt nejstarší deštný prales světa (130 mil. let), který je zároveň také jeden z nejbohatších, co se týče flóry a fauny.

nature-forest-waterfall-jungle

 

V pralese Taman Negara hledají útočiště ohrožené druhy zvířat, jako jsou například asijští sloni, tygři, levharti a nosorožci. Avšak počty jsou tak nízké, že pravděpodobnost vidět některé z nich, je opravdu vzácná. Je to zároveň jediný přirozený domov orangutana bornejského a také vzácné opice Kahau, která se vyznačuje svým velkým nosem.

borneo2

Síla podmořského života

Jedno z nejkrásnějších míst na potápění se nachází v okolí místa s názvem Kota Kinabal. Zde můžete vyrazit na jeden z ostrovů nebo se nechat vtáhnout atmosférou přímořského rezortu za městem. Ať už se budete chtít potápět nebo si chcete jen zašnorchlovat, podmořský svět vás zaručeně pohltí exotičností zdejších ryb a krásným korálovým útesem. Pláže jsou na ostrově Borneo dlouhé, bílé a písek je jemný, takže se bez starostí můžete nechat větrem ukolébat k spánku…

pexels-photo-66413

 

Ostrov Lovců lebek

Dávná tradice lovců lidských lebek na ostrově Borneo, přetrvává dodnes. Na štěstí pro nás však již pouze jako vyprávění nebo vzpomínky na doby minulé.

borneo3

 

Nicméně, i když se některé z tradic již dnes nedodržují, tak je stále možné vidět jejich pozůstatky u nejstarší generace kmene Dajak. V dobách Lovců lebek nosily ženy tolik náušnic, že jim tíha šperků vytahala ušní lalůčky do takové míry, až se dotýkaly ramen, případně prsou. Na tělech mužů pak jdou vidět potetované symboly, které získali během zkoušek mužnosti.

 

 

Zdroj fotografií: ZDE

 

 

 

Kateřina

Nadšená cestovatelka, volnomyšlenkářka a milovnice bjj, která sní o dalším dobrodružství. A pokud zrovna nepíše nebo nechodí po horách s batohem na zádech, (nebo se neválí po tatami) tak se s dobrou knihou ráda zavrtá pod peřinu...

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>