Tetování.
Už toto slovo je samo osobě pojem, kterému dnes rozumí každé malé dítě. Ovšem každý si při tom představí něco jiného. Pro jednoho je to životní styl a něco, co je pro něj samozřejmé stejně jako dýchání, kdežto druhý v tomto kusu umění možná vidí jen nevzhledné čmáranice, které se ještě ke všemu nedají vydrhnout mýdlem a vodou. A ať už chcete nebo ne, je to právě tetování, které dnes u spousty lidí splňuje funkci především módního doplňku. Velké množství lidí dnes totiž vnímá tetování spíše jako něco hezkého, co zaujme své okolí, než kvůli vší té symboliky, která byla do tetování vkládána původně. Pojďme se proto podívat, jaké talentované umělce u nás doma máme a třeba i vás bude příště zdobit jeden z jejich skvostů.
Mistr akvarel
Tak přesně toto je umělec Ondrash – přední český tatér, na jehož díla se čeká i přes tři roky! Pochází ze Znojma a původně vystudoval obuvní a oděvní design. Jeho rukopis je velice snadno rozpoznatelný, protože jeho tetování jsou vždy originály, které nikde jinde nenajdete. Zaměřuje se především na akvarelový styl, který časem vytříbil k dokonalosti. Za jeho jehlou a talentem tak jezdí celý svět. Ondrash si tak může vybírat, komu a co sám vytetuje. Musí ho váš námět zaujmout! Na oplátku si na vás vyhradí celý den – přeci jen, pokud chcete nosit jeho tetování, potřebuje vědět jaký jste, aby mohl vytvořit tetování, které bude doslova vaší součástí.
Křehká víla s pevným stiskem
Tak toto je Adina. Na první pohled je to blondýnka s jemnými rysy, ale když vezme do ruky strojek, začnou se dít věci! Vystudovala grafický a prostorový design a můžete ji potkat jak v naší domovině, tak i v dalších koutech Evropy, kde často pořádá různé exhibice. Specializuje se převážně na mandaly, geometrické a orientální vzory a snad i právě díky vystudovaným oborům umí perfektně zvládat linky a stínování. Svoje návrhy často Adina obohacuje i o tzv dotwork, což je technika prováděná tečkováním. Je to titěrná práce, která si žádá opravdu velkou míru trpělivosti, ale výsledek opravdu stojí za to.
Všeuměl
Pokud bychom museli Martina Žinčíka označit jedním slovem, „všeuměl“ by mohlo být docela příhodné přízvisko. Vyučil se totiž stavařem a ze začátku vůbec kreslit neuměl! Trvalo mu celý rok, než poprvé píchl do lidské kůže. Motivovala ho nevíra druhých v to, že by to mohl dokázat a hle – dnes už u něj klasický katalog motivů nehledejte, kreslí si totiž vlastní. V profesionálním studiu se pohybuje již od svých 18 let a za tu dobu se jeho nejoblíbenějším stylem stalo tetování neo traditional, watercolor a black and grey. Čímž dokázal obsáhnout téměř ty nejzásadnější lidské chutě. Od roku 2015 tvoří výhradně pod svojí značkou. Pochází sice z Chrudimi, avšak hostuje v Praze a vždy se snaží skloubit přání zákazníka s jeho vlastním osobitým stylem.
Někdy totiž dokáže i drobná malůvka vyjádřit mnoho…