Začínáme běhat – 4. týden

runner-888016_1280
Zobrazit galerii
3 fotek
runner-888016_1280
Začínáme běhat – 4. týden
runner-888016_1280

runners-635906_1280
Začínáme běhat – 4. týden
runners-635906_1280

sports-shoes-115149_1920
Začínáme běhat – 4. týden
sports-shoes-115149_1920

Další týden našeho seriálu je tady. Plníte postupně zadané cíle a úkoly? Skvěle. Tento týden se vám to vyplatí dvojnásob.

Jak to jde?

runners-635906_1280

Po třetím týdnu běhu bychom měli být dobře informování o tom, jak nám to jde, ale i to, jak nám to je pohodlné. Děláte dlouhé kroky nebo krátké? Máte došlap vnější, vnitřní, na patu nebo na špičku? Pokud jste dávali pozor, jak běžíte, určitě to teď zužitkujete. Po třetím týdnu je ideální doba pro nákup obuvi. Měli byte mít jasno, v jakém terénu chcete běhat, jaký máte došlap, jakou kondičku a jak často a kolik běhat chcete. Zároveň je třetí týden často zlomový. Ukáže se, zda je tento sport pro vás či nikoliv.

Zlepšení běžeckého stylu a boty

sports-shoes-115149_1920

Pojďme si říct několik rad pro výběr obuvi. Říká se, že stačí jakékoliv kecky a můžete běhat. Pro začátek ano. Jenže pokud to myslíte vážně, špatně zvolená obuv netlumí nárazy, můžete si přivodit problémy s klouby nebo zády a to velmi rychle. Určitě je vhodné při výběru bot zohlednit terén, délku běhu, intenzitu, váš došlap a klenbu nohy. Rádi vám s výběrem pomohou prodavači ve specializovaných prodejnách. Taková investice se vyplatí hned několikrát. Běh je pohodlnější, méně bolestivý a hlavně i příjemnější co se týče následné únavy.

Běžecký styl je důležitý kvůli vydané energii, ale i celkové efektivitě a rozhoduje o tom, jak se při a po běhu budeme cítit. Pokud jsme kondiční a relaxační běžci, zkuste dělat delší kroky s větším odrazem. Ušetříte si dost energie a ušetříte klouby. Ruce při běhu nemusí jen překážet. Jen si s nimi pomožte a uvidíte ten rozdíl. Správná koordinace rukou je vhodná pro zapojení více svalů při běhu a opět ušetříte dost energie. Protáhněte se před i po běhu. Opatrně, ale efektně.

Cíle tohoto týdne

runner-888016_1280

Tento týden se podívejme na komfort při běhu. Máte vhodnou obuv? Zaběhněte ji a vyšlápněte. Máte nové oblečení? Pořádně ho otestujte. Tento týden si udělejte pohodlí a připravte se na další týden, kdy budeme navyšovat výkony a délky tratí.

Kolik kilometrů běžně uběhnete? Děláte si statistiky?

Jaroslav Pšeničný

Milovník cestování, kvalitního jídla, sportu a nevšedních zážitků. Hračička, kterého baví moderní technologie stejně jako stavebnice Lego. Zastánce názoru, že člověk by na sobě měl neustále pracovat. Požitkář.

Bez komentáře

Přidejte komentář

Váš e-mail nebude nikde publikován.

Můžete použít tyto HTML tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>